Νέα - Ανακοινώσεις

Το ιστολόγιό μας

ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΝΕΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ

Σας ενημερώνουμε ότι η παρούσα ιστοσελίδα πλέον δεν ανανεώνεται και ότι η νέα ιστοσελίδα μας  είναι σε πλήρη λειτουργία. Για να συνδεθείτε πατήστε εδώ.

Υποδομή

Το κτίριο διαθέτει:

Κλειστό Γυμναστήριο

gimnastirio web

Το Γυμνάσιο διαθέτει ένα μεγάλο, κλειστό Γυμναστήριο με ξύλινο δάπεδο και εξέδρα. Περιλαμβάνει γήπεδο μπάσκετ, βόλλευ και αθλητικό εξοπλισμό. Οι μαθητές και οι μαθήτριες αθλούνται την ώρα της Φυσικής Αγωγής, διεξάγονται αγώνες σχολικού πρωταλήματος και άλλες εκδηλώσεις.

Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων

pollaplon web

Είναι ο χώρος στον οποίο πραγματοποιούνται όλες οι εκδηλώσεις του σχολείου (γιορτές- θεατρικές παραστάσεις, χοροί, ομιλίες κ.α).

Αμφιθέατρο προβολών

provolon web

Στο αμφιθέατρο υπάρχει όλος ο απαραίτητος και σύγχρονος εξοπλισμός για παρουσιάσεις, προβολές και διαλέξεις.

vivliothiki web

Η βιβλιοθήκη περιλαμβάνει αρκετά βιβλία - γίνονται συνεχώς προσπάθειες για τον εμπλουτισμό της και με άλλους τίτλους - και αναγνωστήριο. Ενδεικτικά οι τίτλοι.

Εργαστήριο πληροφορικής

pliroforikis web

Το εργαστήριο διαθέτει 12 σταθμούς εργασίας για τους μαθητές και τις μαθήτριες. Χρησιμοποιείται στο μάθημα της Πληροφορικής αλλά και κατά τη διάρκεια και άλλων μαθημάτων.

Εργαστήριο Φυσικής

erg.fysikis

Αίθουσα Μουσικής

music web

Στο ισόγειο, εκτός από το εργαστήριο Πληροφορικής, το γραφείο της Διεύθυνσης και το γραφείο καθηγητών υπάρχει μία αίθουσα διδασκαλίας, το εργαστήριο Χημείας, η αίθουσα Τεχνολογίας και το Αμφιθέατρο το οποίο χρησιμοποιείται για τη διδασκαλία μαθημάτων με τη βοήθεια οπτικοακουστικού υλικού.

Στο 2ο όροφο υπάρχουν 9 αίθουσες διδασκαλίας εκ των οποίων οι 3 διαθέτουν διαδραστικό πίνακα και προτζέκτορα.

didaskalias 1 web

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ